Jednotka v dezinfekcií - Jednotka v účinnosti

V čom je PolyHMG jedinečný?

99.9 %

účinosť voči baktériam

3 hod

pre kompletnú dezinfekciu

5 rokov

bez vyprchania koncentrátu

PolyHMG

120 °C

bez straty fyzikálnych vlastností

ph 7-10

netoxický a podobný vode

10 MIN

pre odstránenie zafarbenia a zápachu

Ekologická náhrada

Pri produktoch urečných pre styk s osobami prísne dodržujeme všetky normy tak, aby boli produkty bezpečné pre použitie v každom prostredí.

Vyhľadáva baktérie

V prostredí získava kladný charakter a vyhľadáva negatívne nabité vírusy a baktérie. Vďaka tomu účinkuje ešte dlhú dobu po aplikácií.

Žiadna pridaná chémia

Produkty obsahujú čistý koncentrát PolyHMG bez ďalšej pridanej chémie, alkylov, fenolov, alkoholov a iných toxických či karcinogenných látok.

Ako? Načo? Prečo?

Často kladené otázky

Ako dezinfekcia PolyHMG funguje?

PolyHMG s antimikrobiálními vlastnosťami, je zlúčenina Alkylu s kopolymérom na báze guianidu. Za svoju barkericídnu funkciu vďačí PolyHMG hlavne schopnostiam svojich funkčných skupín guanidu vytvárať väzby s bunečnou membránou patogénnych mikróbov. Po naviazaní prenikne funkčná skupina guanídov do cytoplazmy bunky a potlačí jej regulačnú funkciu. Jej narušením spôsobí, že bunka nie je schopná fungovať tak, ako potrebuje a nakoniec zahynie.

Spôsobuje látka nejaké podráždenie pri kontakte s pokožkou alebo očami?

Nie, produkty PolyHMG sú úplne bezpečné pri kontakte s pokožkou či oblečením. Ak sa látka dostane do očí, je potrebné ich vypláchnuť vodou - nespôsobuje však žiadne problémy. PolyHMG patrí do najnižšej III. triedy alergickej aktivity, tj. nespôsobuje žiadne alergie.

Spĺňa PolyHMG všetky normy? Je certifikovaný?

PolyHMG je plne certifikovaný ako biocidná látka. Je certifikovaný pre použitie v kategóriách A, B, C, T, M a V. Je účinný voči baktériam, vírusomm a plesniam ako Legionella, HIV, Tuberkulóza, E.coli, MRSA či Candida. Dezinfekcia PolyPIPE z rady PolyHMG je možné použiť pre správne dodržiavanie normy STN EN 806. Kompletný zoznam noriem a protokol z certifikácie si môžete pozrieť tu - Normy a certifikácia.

Ako dlho dezinfekcia pôsobí?

Látka zostáva v prostredí v rôznych dĺžkach. Dĺžka účinnosti je závislá od kontaminácie povrchu, koncentrátu a spôsobu aplikácie. V suchom prostredí sa látka udrží na povrchu minimálne 10dní až niekoľko mesiacov. Koncentrácia PolyHMG na povrchu sa znižuje iba pri kontakte s baktériami alebo mechanickým odstránením (voda, dážď, atď.)

Môže poškodiť nejaké materiály v rozvodoch alebo tesnenia?

PolyHMG vytvára na povrchu každého materiálu priedušný ochranný film, ktorý ich kráni pred koróziou či napadnutím baktériami bez negatívnych vplyvov na akékoľvek materiály (sklo, drevo, koža, plast, papier, textil, guma, kov, nerez). Tento film chráni kovy a potrubia pred koróziou a ostatné povrchy pred ďalším výskytom baktérií či ich množeniu.

Prečo je PolyHMG lepší ako chlór?

PolyHMG narozdiel od chlóru nemá žiaden zápach a je netoxický pričom je jeho účinnosť niekoľko násobne vyššia. Dezinfekcia na báze chlóru je účinna na povrchu maximálne 8hodín pričom dezinfekčné prostriedky na báze polyméru si zachovávajú svoje vlastnosti niekoľko dní až mesiacov bez poškodenia akýchkoľvek materiálov.

Naši partneri

Dostupný vo všetkých veľkých sieťach

Produkty na báze PolyHMG môžete zakúpiť u všetkých veľkých predajcov s ponukou pre profesionálov. V prípade, že chcete nadviazať s nami spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať.